Motoryzacja w Polsce i na świecie

Japońska branża motoryzacyjna

Są takie nacje, które praktycznie od samego początku są w ścisłej światowej czołówce, jeśli chodzi o motoryzację. Zaliczyć do nich trzeba na przykład Niemców i Amerykanów, chociaż oczywiście także Włosi czy Brytyjczycy mają ogromne zasługi w tej dziedzinie. Warto zwrócić uwagę na to, że Japończycy bardzo szybko dołączyli do światowej czołówki motoryzacyjnej, mimo iż przez długi okres czasu praktycznie w ogóle się w tej „rywalizacji” nie liczyli.

Z pewnością, rozwój japońskiej motoryzacji trzeba łączyć z ogólnym postępem technologicznym i gospodarczym, jaki był udziałem Japonii po II wojnie światowej. Kraj bardzo wyniszczony działaniami wojennymi (między innymi, dzięki wsparciu Stanów Zjednoczonych) bardzo szybko wszedł na drogę rozwoju, dzięki czemu jest on obecnie zaliczany do grona pięciu największych gospodarek świata.

www.dziecko-w-podrozy.pl http://katalizatory-slaskie.pl/bytom.html kupiłem ostanio rower skoda i jestem z niego zadowolony

Japońskie samochody można spotkać na drogach wszystkich kontynentów. Również w Polsce cieszą się one sporą popularnością, na którą z pewnością w pełni zasłużyły.

Komentowanie zablokowane.